istanbul apple macbook air fan bakımı

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

istanbul apple macbook air fan bakımı

istanbul Apple Macbook Air Fan Bakımı

Laptoplarınızda en önemli unsurlardan bir tanesi Laptop Fan Bakımı yaptırmaktadır. Bakımların geç olması anakart arızalarını, çip arızalarını, işlemci arızalarını ve fan arızalarını beraberinde getirmektedir. Laptop fan bakımı nasıl yapılır, Dikkat edilecek hususlar ve fan temizleme fiyatı ile bilgileri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Apple Macbook Air Fan Bakımının Önemi

Macbook Air fan temizleme zamanında yapılması durumunda, sizleri yüksek maliyetten ve Laptopunuzu tamir edilemez hale gelmekten kurtaracaktır. Fanlar kullanımdan dolayı zamanla tıkanır ve işlemci macunları özelliğini kaybeder. Laptopunuz zamanla yüksek ısılara maruz kalarak. İşlemci bozulması, ekran kartı çipinin bozulması ve fanın kullanılamaz duruma gelmesini sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda aşırı ısıya maruz kalan anakartın onarımını çok zor bir hale getirmektedir. Laptop kullanıcılarının, çok ısınıyor, kapanıyor, donuyor, görüntü gidiyor, açılmıyor gibi şikayetleri mevcuttur. Bu gibi durumlarda notebookunuzun Acil fan bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Apple Macbook Air Fan Temizleme Nasıl Yapılır?

Macbook Air ’in ilk öncelikle komple elektrikten kesilmesi gerekiyor. Daha sonra büyük bir titizle komple dağıtılarak, parçaları kaybolmayacak şekilde saklanmalıdır. Dağıtım işlemi yapılırken flex kablolara ve hassas noktalara zarar verilmemelidir. Gözden kaçırılacak en ufak bir ayrıntı çok ciddi kalıcı hasarlar verecektir. Ayrıca bu işlemi yapabilecek tüm ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir.

Apple Macbook Air Fan Bakımı Yapılması Gereken Durumlar ?

Notebookların zamanla fan ve çıkış kanalları tıkanmaktadır. Aşağıdaki arızalardan sizin notebookunuzda da varsa, fan bakımı yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir.

 

Apple Macbook Air aşırı ısınıyorsa
Bilgisayarınız oyun oynarken, film izlerken ısınma donma yapıyorsa
Çalışırken aniden kapanıyorsa
Donuyorsa
Ekran kartı fps ayarları düşüyorsa
Yavaşlıyorsa

Laptop Fan Bakımı Fiyatı Ne kadar?

Servisimizde laptop fan bakımları 60TL – 180TL arasında değişmektedir. Fakat bazı kullanıcıların notebooklarını ısınmadan sonra fazla sure kullanmaları durumunda, fan değişimi(fan kırılması, bozulması), fan demiri değişimi(aşırı ısıdan soğutucu gazı bitmesi) gibi istisnai durumlarda extra maliyet çıkmaktadır. Kullanım ortamlarına ve sürelerine göre notebooklarınızın en geç 12 ay içerisinde fan bakımlarını düzenli yaptırmanızı önermekteyiz.

Servisimizde Apple Macbook Air Fan Bakımı ve Değişimi

Fan bakımı ve değişimi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Fan bakımı veya değişimi 1-2 saat içerisinde yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler firmamız tarafından 6 ay garantilidir.

Apple Macbook Air Fan Temizleme İçin Size Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul dışı gönderimlerinde kargo ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. İstanbul içerisindeki notebooklarınızı adresinizden teslim alabiliriz. Veya bize ulaşın.

Bu yazıyı paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now ButtonDestek Hattı