MacBook Pro A1707 Batarya Değişimi Pil Fiyatları

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
blankLoading...

MacBook Pro A1707 Batarya Değişimi Pil Fiyatları

MacBook Pro A1707 Batarya Değişimi Pil Fiyatları

Apple gelişmiş teknolojiler kullanarak kaliteli ürünler üretiyor ancak batarya teknolojisi bu hızın biraz gerisinde kalıyor. MacBook pilleri bir kaç yıl dayanıyor ve değişmesi gerekiyor. MacBook Air veya Pro sahibiyseniz pil değişimi eski bir MacBook’a yeni bir hayat vermek için harika bir yoldur.

MacBook Pro Batarya / Pil durumunu görüntülemek için batarya durum menüsü Pil in doluluk oranını ve şarj olup olmadığı ile ilgili bilgiler vermektedir. Aynı zamanda bu menüde Pilinizin arıza durumu ile ilgilide bilgiler vermektedir.

Servisimizde Tüm MacBook Batarya Değişimleri Aynı Gün Yapılmaktadır.  MacBook Pro Bataryaları Tarafımızdan Garantili Olarak DeğiştirilmektedirleBatarya sorunlarından bir tanesi de şişme problemidir, Batarya / Pil zamanla şişme yaparak, hem kasada deforme yapar hem de Trackpad’ i ( Dokunmatik yüzey ) iterek hassaslığını bozabilmektedir. MacBook Pil şişmesi zamanla artarak maddi olarak ciddi hasarlar açmaktadır.

Sıklıkla karşılaşılan yanlış kullanım sorunlarından ve pillerin kullanım ömrünün tükenmesi ile ilgili sebeplerden dolayı ortaya çıkan problemlerde MacBook Pil Değişimi yapılmaktadır.

Tel: 02125905570

MacBook Pro Pil Devir Sayısı Ne Olmalıdır?

Mac Bilgisayarınızdaki Pil Şarj Sayısını bilmek Batarya nın ne zaman tükeneceği ve ne zaman değiştirilmesi konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Şarj Döngüsü Bataryanın tamamı kullanıldığında gerçekleşir fakat bu olay tek şarj olma anlamına gelmez.

Gün içinde yarım şarj kalmış olan bir MacBook Bilgisayarınızı Şarj a taktığınız ve full doldurduğunuzda bir döngü tamamlanmış olmaz. Ertesi gün tekrar aynı şekilde Şarj ettiğinizde iki değil bir şarj döngüsü olmuş olur. Bir günlük Şarj Döngüsü bir kaç gün alabilir.

Olması gereken MacBook Pro Pil Devir Sayısı na ulaşıldığında MacBook Pro Pil Değişiminin yapılması gerekecektir. Değişim yapılmadığında Pil ömrü kısalacaktır e ve zamanla MacBook Pro Pil ömrü bitecektir. Ortalama Pil Devir sayısı 1000 – 1200 olarak baz alınmaktadır.

MacBook pil değişimden önce pil durumunu kontrol edin

MacBook’unuzu kullanırken aygıtın pili döngülerden geçer. Şarj dolumu her tamamlandığında döngü hesabına 1 döngü eklenir. 10 tam dolu yani %100 şarj yaptığınızda 10 döngü eklenir. Ancak gün içinde her zaman %100 şarj edemediğiniz olabilir. Bu durumda döngü eklenmez, yani döngü hesabı aslında pilin tam durumunu yansıtmaz. Yani piliniz düşündüğünüzden de kötü durumda olabilir.

Bir MacBook’un pil ömrü ortalama 3-4 yıl arasındadır. Pil kapasitesi azalan bir MacBook’un şarjı daha gidecek ve bu canınızı sıkacaktır. Artık MacBook pilinizi değiştirmenin tam zamanı!

Yeni bir pile ihtiyacınız olup olmadığını nasıl öğreneceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

MacBook Pro A1707 Batarya Değişimi Pil Fiyatları

Atölyemizde kullandığımız ve ücretsiz olan “coconut battery” programını indirin. Pil kapasitesini doğru şekilde ölçmek için tavsiye ederiz. Programda pilinizle alakalı üretim tarihi, şarj sayacı, pil sıcaklığı, devir sayısı gibi bir çok veriyi görebilirsiniz.

  • Design Capacity:
     Pilin fabrika çıkışı mAh kapasitesi
  • Full Charge Capacity: Mevcut kapasitesi
  • Sarı barda belirtilen yüzdelik kısım, fabrika kapasitesi ve mevcut kapasitesi oranıdır. Yani görselde görünen pil %28,4 bir kayıp yaşamış. Mevcut kapasitesi %71,6 olarak çalışmaktadır.

Programsız pil kapasitesi ölçme

Elma logosuna tıklıyoruz. >Bu Mac hakkında >Sistem Raporu >Güç >Durum bilgileri >Durum|Devir Sayısı

  • Normal: Pilinizin değiştirilmesi gerekmiyor.
  • Yakında değiştirin (Replace Soon): Piliniz yenisine göre iyi değil.
  • Hemen değiştirin (Replace Now): Pil yeni bir pilden daha az şarj tutuyor, değişmesi gerekir.
  • Pili kontrol ettirin (Service Battery): Sistem pilinizde bir arıza tespit ediyor. Pil normal bir şekilde çalışmıyor.

MacBook’unuz hala garanti kapsamındaysa, Apple hatalı veya bozulmuş bir pili ücretsiz olarak değiştirir. Garantiniz yok ise Apple’da veya bizde ücretli pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Pil değişimi gerekiyor mu?

Eğer pil kaybınız %30 ve üzerindeyse bu şarjın çabuk bitmesine neden olur. Böyle bir durumda sürekli priz aramak zorunda kalırsınız. Kapasite azalması var ise uygun fiyatlara pil değişimi yapıyoruz.

MacBook pil şişmesi

blank

Pil kapasitesi düşük aygıtları kullanırken sürekli prizde kullanma gereği duyuyorsunuz. Sürekli güç kaynağına bağlı olarak kullanmak pilin şişmesine neden olmaktadır. Pil şişmesi klavye, trackpad gibi parçalara zarar verebilir, daha kötüsü anakartınızı kırarak MacBook’unuzun kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Pil değişimi bu nedenle önemlidir. Kapasitesi düşen bir pili değiştirmek ilerde olabilecek ciddi hasarların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

MacBook pil değişimini servisimizde garantili yapıyoruz

Macbook Air, Pro tüm modeller için pil değişimini servisimizde uzman teknisyen tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Sizde pil değişiminden sonra sorun yaşamak istemiyorsanız, MacBook’unuzu pil değişiminden sonra uzun yıllar daha kullanmak istiyorsanız servisimizden destek alabilirsiniz.

MacBook Pro A1707 Batarya Değişimi Pil Fiyatları

Tüm Soru ve Detaylı Arıza Bilgisi Almak İçin Lütfen Servis Merkezimiz ile iletişime Geçiniz ;-
Tüm Apple ürünlerinizi ileri teknoloji cihazlarımız ile kontrol edilerek en kesin çözümü size sunuyoruz. Notebooklarınızın tam bir check –up ile size net fiyat ve doğru yönlendirme yapılarak ilk gün ki gibi kullanabileceksiniz.

Firmamız onarımını yaptıkları ürünler konusunda 3 Ay garanti vererek orijinal parça ve kaliteli teknik bilgisinin arkasında durmaktadır.

Diğer illerden cihazlarını onarım için yollamak isteyen müşterilerimize tek taraflı ücretsiz kargo hizmeti sunmaktayız.

Aras kargo anlaşma kodumuz: 143 633 801 1427

Bu yazıyı paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir