Merak edenler için Çalınan Bilgisayarın Yeri Nasıl Bulunur?

Merak edenler için Çalınan Bilgisayarın Yeri Nasıl Bulunur?

Çalınan Bilgisayarın Yeri Nasıl Bulunur?

Hepimizin başına gelmiştir yada gelecektir; bilgisayar hırsızlığı yada bilgisayar çalınması. Evimize, ofisimize yada farklı bir mekana giren hırsız hemen bilgisayarımıza göz diker. Sadece göz dikmeyle kalsa iyi direk çalar. Daha sonra Polis Merkezine gider ilgisiz bir memura ifade verirsiniz. Bu memur o kadar ilgisizdir ki sizden cihazınızın seri numarası, mac adresi gibi kritik bilgileri bile istemez. Ulan kayıp cihazım bulunsa benim olduğunu nerden anlayacaksınız. Her neyse ülkedeki emniyet sisteminden de umudunuzu kesince çalınan cihazınızı bulmak için kendiniz bir takım gayretler içerisine girersiniz. İşte böyle durumlar için Windows 10 Kasım güncellemesiyle gelen Cihazımı Bul özelliği sizin için biçilmiş kaftan. Hazırsanız başlayalım.

windows 10 masaüstü simgeleri gösterme gizleme

Çalınan bilgisayarın yeri nasıl bulunur?

1-) Her şeyden önce Windows 10 sürümünüzün Kasım güncellemesini aldığından emin olun.
2-) Daha sonra Başlat menüsünden Ayarlar menüsüne girelim.

calinan laptop bulma
3-) Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine tıklayarak açılan listeden Cihazımı Bul seçeneğine tıklayalım.

calinan bilgisayar bulunabilir mi
4-) Karşımıza gelen ekranda Cihazımı bul kapalı yazısının altında Değiştir butonunu bulunacak. Bu butona tıklayarak açılan penceredeki anahtarı Açık seçeneğine sürükleyerek aktif hale getirin.

13131

Çalışıp çalışmadığını test etmek için account.microsoft.com/devices adresine gidin ve Microsoft hesabınızla oturum açın. Cihazlarınız sekmesi altında bulunan bilgisayarınızı ve Cihazımı bul özelliğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Hepsi bu kadar.

Bu yazıyı paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir